III Madeira Rogaining Racedom 30/06/2019 13:50
Resultscreated by OEScore2003 © Stephan Krämer 2008

    Pl    Stno Name                                     Club                            Pts    Time  Pty Xtra   Score 



Absoluto Femin 180:00 min  30 C  217 Pts   

     1   11701 Laura Ramos / Melissa Jesus              [17] ACDJS                       67 3:05:41   -5           62 
     2   13401 Nélia Sousa / Lucilia Sousa              [34] CA Madeira                  69 3:14:37  -14           55 



Absoluto Mascu 180:00 min  30 C  217 Pts   

     1   11601 Rodolfo Ramos / Leonel Gomes             [16] ACDJS                      136 2:57:39               136 
     2   13501 Rubim Gonçalves / César Ramos            [35] ACDJS                      121 2:55:43               121 
     3   11101 Gonçalo Paulos / Orlando Barros          [11] GDE                        129 3:15:44  -15          114 
     4   13301 António Apolinário / Joao Gomes / David  [22] CA Madeira                  87 3:01:50   -1           86 

         10401 Fábio Pereira / Sérgio Catarino          [04] CMo Funchal                                          dns 



Absoluto Misto 180:00 min  30 C  217 Pts   

     1   12101 Gonçalo Silva / Paula Rodrigues          [21] ACM Madeira                100 2:54:15               100 
     2   10501 Luís Gomes / Sofia Inácio                [05] CMo Funchal                 75 2:57:02                75 



Veteranos Femi 180:00 min  30 C  217 Pts   

     1   10801 Maria Fagundes / NI Perdigão             [08] CMo Funchal                 85 2:56:53                85 

         11301 Ana Pita / Lídia Silva                   [13] GDE                         50                      disq 



Veteranos Mist 180:00 min  30 C  217 Pts   

     1   10101 Ana Abreu / Emanuel Abreu                [01] CP Telecom                  64 2:52:35                64 

         10201 Adriana Ladeira / Ricardo Ladeira        [02] CA Madeira                                           dns 



Aberto 2H  (8) 120:00 min  29 C  161 Pts   

     1   13201 Inês Perdigão / Rodrigo Fagundes         [32] CMo Funchal                 73 1:52:38                73 
     2   11201 Isaura Pestana / Inês Soares             [12] GDE                         63 1:59:08                63 
     3   11901 Ana Abreu / Laura Correia / Petra Fernan [19] ACDJS                       61 1:42:56                61 
     4   12801 Nuno Fernandes / Claudia Carvalho        [28] Indigena                    60 2:03:06   -3           57 
     5   13101 Matilde Gouveia / Ana Gouveia / Fábio Fe [31] CA Madeira                  58 2:14:08  -14           44 
     6   12601 Blenda Corte / Cristina Caires / Carla C [26] CA Madeira                  47 2:06:50   -6           41 
     7   12501 Élvio Sousa / Camila Sousa               [25] FSousa                      43 2:17:45  -17           26 

         10301 Sandro Rodrigues / Filipa Aguilar        [03] CA Madeira                                           dns 



Veteranos Masc 180:00 min  30 C  217 Pts   

     1   11401 José Isidoro / José Franco               [14] ACDJS                      127 3:03:34   -3          124 
     2   10601 Mário Freitas / Vítor Sousa              [06] CMo Funchal                118 2:59:52               118 
     3   10701 Paulo Rodrigues / Sérgio Lopes           [07] CMo Funchal                 87 3:08:11   -8           79 



Aberto 3H  (7) 180:00 min  30 C  217 Pts   

     1   11001 Ricardo Gonçalves / Pedro Vaires         [10] CMo Funchal                144 3:10:58  -10          134 
     2   11801 António Ramos / Óscar Correia            [18] ACDJS                       90 2:55:33                90 
     3   12901 David Gouveia / Ruben Reis / Joaquim Lop [29] Perdidos                    90 3:01:56   -1           89 
     4   12401 Vitor Marques / Luana Andreoli           [24] CA Madeira                  88 3:06:16   -6           82 
     5   13001 Dinarte Jesus / Tânia Silva              [30] NO MISSING POINT            80 2:51:57                80 
     6   12301 Justino Nobrega / Joao Nobrega / André N [23] 2JNobrea                    80 3:01:11   -1           79 
     7   12701 Rafael Inácio / Isabel Neto              [27] Team Inácio                 41 3:05:32   -5           36 



Juvenis O-Scor 40:00 min  21 C  105 Pts    

     1   12001 Isidoro Ornelas / Lucas Teixeira         [20] ACDJS                       49   44:37   -4           45 
     2   11501 Nuno Faria / Nelson Pita / Pedro Pereira [36] GDE                         57 1:00:50  -20           37